5 Kasım 2016

Ekibimiz

Osman Kaya

osman-kaya11970 Manisa doğumlu Osman Kaya, İTÜ Makina Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden 1991 yılında mezun oldu. 2002 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim ve Organizasyon bölümünde yüksek lisans yaptı. Halen Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme Doktorasına devam etmektedir.

Dinamik Danışmanlık ve Eğitim şirketinin kurucusu olan Osman Kaya; Eğitim, Yönetim, Organizasyon, Otomotiv, Mesleki Eğitim gibi alanlarda 27 yıl çalışarak deneyim kazandı. Kariyeri boyunca yaklaşık 25.000 adamgün eğitim ve seminer vererek konusunda en deneyimli eğitim danışmanlarından biri olmuştur.

Profesyonel Eğitmen ve Danışman olmadan önce Renault’da 3 yıl Yönetici, Hyundai Assan’da 2 yıl Eğitim Uzmanı ve son olarak Doğuş Otomotiv’de 18 yıl Eğitim Yöneticisi görevlerinde bulundu. Bu firmaların Pedagojik, Didaktik ve Mesleki eğitimlerine katılmış, sertifika ve diplomalar almıştır. Doğuş Otomotiv’de Volkswagen markası bünyesinde distribütör ve yetkili satıcı ağı eğitimlerinin oluşturulması ve geliştirilmesi, teknik, davranış ve yönetim eğitimlerinin verilmesi, tüm eğitim faaliyetlerinin organizasyonu ve gerçekleştirilmesi ve sahada iş sonuçları ile ilişkilendirilmesi gibi konularda aktif rol aldı.

Osman Kaya, Otomotiv ve Eğitim sektörü başta olmak üzere, çeşitli sektörlerde eğitimler ve seminerler vermiş, eğitim ihtiyaç analizi, geliştirme faaliyetleri, organizasyon ve yönetim faaliyetlerinde bulunmuştur. Yüksek lisans eğitimi sırasında Öğrenen Organizasyonlar konusunda tez hazırlamış, araştırmalar yapmış ve seminerler vermiştir. Çalışma döneminde Mentor’luk eğitimlerini tamamlayarak Mentor olarak bir çok Mentee ile çalışmıştır.

Eğitim, Yönetim ve Danışmanlık konularında çalışmalarının yanı sıra çalışan eğitimi konularında eğitimler geliştirmiş, vermiş ve vermektedir. Eğitim verdiği konular arasında; İletişim ve Birbirimiz Anlama, Farkındalık ve Geri Bildirim, Takım Çalışması ve Ekip Olma, Motivasyon, Eğitimcinin Eğitimi, Sunum Becerileri, Yönetim Becerileri, Etkili Yöneticilik ve Liderlik, Problem Çözme ve Stres Yönetimi, Zaman ve Yaşam Yönetimi, Şikayet Ele Alma ve Çatışma Yönetimi, Satış Süreçleri ve Yöntemleri, Telefonda Etkili İletişim, Soru Sorma ve Aktif Dinleme, Olumlu Düşünme ve İfade, Kişisel İmaj ve Etkili İzlenim, Müzakere ve İkna Teknikleri gibi konularda eğitimler geliştirmiş, vermiş ve vermektedir.

Ayrıca Otomotiv hizmet sektörü çalışanları için bir çok meslek eğitimi geliştirme ve gerçekleştirme, gözlem, danışmanlık İç Denetim (ISO 19011 Belgesi sahibi) faaliyetleri Osman Kaya’nın uzmanlık alanları arasındadır. Bunun yanında Otomotiv sektöründe; Satış Sonrası Teknik ve Teknik Olmayan Eğitimler(Servis Müdürü, Servis Danışmanı, Müşteri İlişkileri, vb.), Satış Eğitimleri, Teknoloji ve sektör eğitimleri vermektedir.

MEB ile yapılan ortak çalışmalar ile birçok okulda özel sınıfların açılması, eğitim faaliyetleri, uluslar arası proje ve seminerler, ulusal ve uluslar arası yarışma organizasyonlarında bulunmuştur. Yaklaşık 15 yıllık süre içinde yaklaşık 300 öğrenciye eğitim vermiş ya da organizasyonunu sağlamış ve istihdamları konusunda çalışmalar yapmıştır. Aynı zamanda yetkili bir belgelendirme kuruluşunda Karar Verici olarak ta görev yapmaktadır.

Osman Kaya; Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD)kurucu üyesi ve genel sekreteridir. Ayrıca, İTÜ Mezunları Derneği, MMO Üyesi, TEGEP ve IODA Üyesi olan Osman Kaya aynı zamanda; ilkokul öğrencilerine tasarruf bilincini kazandırmayı amaçlayan “3 Kumbara” sosyal sorumluluk projesi gönüllü üyesi, eğitmenidir. Osman Kaya, Meltem Kaya ile evli ve Elifsu ile Sude’nin babasıdır.

Dr. Mustafa Şehirli

mustafa-sehirli2

1972 Karabük doğumlu Dr. Mustafa Şehirli İTÜ İşletme Mühendisliği’nden mezun oldu. Ardından Marmara Üniversitesi’nde İktisat Yüksek Lisansı ve Maltepe Üniversitesi’nde İşletme Doktorasını tamamladı.

Çalışma hayatına Ford markasında servis müdürü olarak başlayan Şehirli, İGDAŞ’ta endüstriyel gaz satış sorumlusu olarak çalıştı. 1999 yılında Doğuş Otomotiv’de göreve başladı ve yeni kurulan Müşteri İlişkileri departmanında Operasyon Şefi olarak görev aldı. 2005 yılında görevine Müşteri İlişkileri ve Operasyon Müdürü olarak devam etti. İlgi, istek ve şikayet yönetimiyle müşterilere olumlu deneyimler yaşatmayı amaç edindi. Ayrıca outsource edilmiş olan yol yardım hizmetleri ve sosyal medyayı da kapsayan ön ofis operasyonlarının da iş sorumluluğunu yürüttü. Tüm müşteri telefonlarını en fazla ikinci çalışta açmak, 7/24 müşteri e-postalarına 15 dk. içinde cevap yazmak, şikayetleri ortalama 3 günde sonuçlandırmak gibi iş sonuçlarına ekibiyle ulaştı.

2014 yılında yeni kurulan Değer ve İlgi Merkezi Müdürü olarak görev aldı. Müşteriler en doğru deneyimi yaşatmak, onlara kendilerini değerli hissettirerek uzun dönemli sadakatlerini sağlamak amacıyla tüm müşteri deneyimi operasyonlarını tek merkezde ve inhouse olarak yürütmek üzere bir departman kurulmasına öncülük etti. DİM 2016 yılında önce Avrupa, sonra da ABD’de dünya genelinde Call Center World yarışmasında en iyi müşteri deneyimi kategorisinde birincilik ödülü kazandı.

Doktora tezini «Müşterilerin Hizmet Almış Oldukları Servis Şirketini Terk Etme Nedenleri ve Geri Dönme Niyetleri» konusunda hazırlayan Şehirli, aynı zamanda Yönetim Koçu sertifikasına sahiptir. Doğuş Otomotiv’de İç Eğitmen, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Dış Öğreti Görevlisi olarak görev aldı. 

Hakan Dehşet Perdeci

hakan_perdeci

1964 yılında Sivas’ta dünyaya gelen PERDECİ, memur olan babasının görevi dolayısı ile ilk,orta ve lise öğrenimini Anadolu’nun çeşitli illerinde tamamladıktan sonra 1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Gaziantep Yerleşkesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Üniversiteyi burslu okuduğu için TCDD Ankara Demiryol Fabrikasında İşyeri Amiri olarak mecburi hizmet yaptı. Bu arada Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makina Mühendisliği Yüksek Lisans programına başladı ve 1992 yılında Makina Yüksek Mühendisi oldu.

1995 yılında TEMSA A.Ş’ de Eğitim Uzmanı olarak özel sektöre geçti. 1997 yılında Satış Sonrası Hizmetler Eğitim ve Teknik Yayın Şefi oldu. Aynı yıl Sabancı Holding Yönetici Aday Programına (YAP) kabul edildi ve 2 yıl boyunca kişisel gelişim ve yönetim eğitimleri aldı. Daha sonra Eğitim şefliğine ek olarak Garanti ve Teknik Destek departmanlarının yöneticiliğini yaptı. Bu dönemde Mitsubishi Motors ve FUSO Markalarından Japonya, Endonezya, Almanya ve Hollanda’da çok sayıda eğitimler aldı. MFTBC (Mitsubishi FUSO Truck & Bus Corparation) Official Instructor (Resmi Eğitmen) oldu. TEMSA’nın İpek Yolu Projesi kapsamında, Kazakistan ve Azerbaycan DAF kamyon distribütörlüklerine eğitim desteği verdi. Bu amaçla Hollanda, İngiltere ve Almanya’da DAF Teknik Uzmanlığı eğitimleri aldı ve bu ülkelerde teknik eğitimler düzenledi. Aynı proje kapsamında Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan ve Kazakistan’da gerek filo m\’fc\’feterilerine ve gerekse servis teknisyenlerine FUSO kamyon sürücü ve teknik eğitimler verdi. TEMSA’nın Otobüs grubuna da eğitim desteği verdi. DAF motorlu ilk Safir Otobüslerinin teknik eğitimlerini düzenledi. Sonrasında İngiltere’de Cummins Sertifikasyon Programına katıldı ve Cummins ISB motorlarının sertifikasını aldı. Daha sonra TEMSA’nın Avenue şehiriçi taşımacılıkta kullanılan otobüslerinin için Cummins motor eğitimleri düzenledi. Yıllar içinde gerek yurtiçinde ve gerekse yurtdışında çok sayıda sürücü, teknik ve teknik olmayan eğitimler düzenledi.

2017 yılında TEMSA’dan emekli olan PERDECİ AUTO KING akademi müdürü oldu. AUTO KING’in uzun yıllar kapalı olan akademisini tekrar devreye aldı. Sertifikasyon programı ve içerikler hazırlayarak yaklaşık 6 ay gibi kısa bir sürede eğitimleri başlattı. Ancak şirketin küçülme kararı neticesinde Ağustos 2018 de işten ayrılmış ve halen serbest danışman olarak çalışıyor.

Hakan evli ve 14 yaşında biri kız diğeri oğlan ikiz çocuk babasıdır.

Deniz Çalış

deniz-calis1967 Mersin doğumlu Deniz Çalış, 1989 yılında ODTÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirerek, İstanbul’da Yapı ve Kredi Bankası Bireysel Bankacılık Bölümü’nde Telecard Ürün Müdürü olarak iş hayatına atıldı. Bireysel Bankacılığın Türkiye’de gelişmesinde önemli rol oynayan ekipte yer alan Çalış, daha sonra Bayer İlaç firmasına geçerek, Aspirin ve  Alka Seltzer’in ürün müdürlüğü görevini sürdürdü. Aspirin markasının 100. yıl kutlamalarına ülkemizin ve dünyanın tanınmış bilim insanlarıyla katılmanın yanı sıra, ağrı tedavisi alanında değerli projelere katkıda bulundu. One-A-Day vitaminlerinin Türkiye lansmanını gerçekleştiren ekibin içinde yer alarak, farklı yaş, cinsiyet ve ihtiyaca yönelik vitamin ihtiyaçlarının giderilmesinde çalıştı.

1997 yılının sonlarında Kadın Sağlığı alanında çalışmalar yapmak üzere Lilly İlaç bünyesinde yer alan Çalış, başta menopoz dönemindeki kadınlar olmak üzere, bu alandaki ulusal ve uluslar arası pek çok çalışmanın parçası oldu.   2000’li yılların başında “Hastalıklardan Koruyucu Önlemler” konusunda dünya liderlerinden Aventis Pasteur firmasında, Grip, Zatürre ve Hepatit aşılarının tanıtılması ve kullanımı ile ilgili çalışmalar yaptı.

2003 yılında kendi kurduğu Neva İletişim tasarım, eğitim ve iletişim firması ile iş yaşamına devam etme kararı alarak, uluslararası ilaç firmalarına hizmet vermeye devam etti. Çalışma hayatı boyunca yurt dışı ve yurt içi pek çok eğitim programına katıldı ve 2016 yılında ICF onaylı Koçluk Eğitimini tamamlayarak, yaşam koçluğu sertifikasını almaya hak kazandı. Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda 2 yıl öğretim görevlisi olarak çalışmanın yanı sıra “Pazarlama İletişimi” yüksek lisans programını tamamlayan Çalış, aynı bölümde “Halkla İlişkiler ve Reklamcılık” doktora programına devam etmektedir.

Hakan Kurt

hakan-kurt_235

1972 doğumlu Hakan KURT, 1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına Renaut Mais’de Servis İşletme Koordinatörü olarak başladı ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde Renault bayilerinin satış sonrası hizmetler bölge sorumluluğu görevini üstlendi.
Otomotiv alanında  çalışmaya Doğuş Oto Değerlendirme ve bir Sabancı kuruluşu olan Temsa A.Ş’de devam etti.
2006 yılında Brisa Bridgestone çatısı altında Otopratik hızlı bakım servis konseptinin kurucu ekibinde yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak yürütülen bir çalışmayla İstanbul’da bir meslek lisesinde hem okul öğrencilerine hem de lastik bayi teşkilatının eğitimlerine yönelik bir eğitim atölyesinin kurulumunu sağladı. Servis eğitimleri için modül programlar oluşturdu ve eğitim organizasyonları düzenledi.
2011 yılında Madeni yağ sektörüne geçiş yaparak BP – Castrol ve Exxon Mobil markalarında Satış Mühendisliği ve Madeni Yağ Eğitmenliği yaptı.
Road Show organizasyonları, oto sanayi ve şantiye eğitimleri gerçekleştirdi. Binek ve ağır vasıta araçlarına yönelik çeşitli madeni yağ projelerinde yer aldı.
Halen danışman ve eğitmen olarak çalışmalarına devam etmektedir.

M.Selim Akınoğlu

selim-akinoglu1

Işıklar Ambalaj’da İhracat Bölge Müdürü olarak başladığı profesyonel iş hayatında 2000-2004 yılları arasında sektörün ilk kurumsal ikinci el markası DOD’un kurucu kadrosunda yer aldı, 2011 yılına kadar otomotiv ve GSM aksesuar satışı alanında deneyim kazandı.

2011 yılında çalışmaya başladığı Nissan’da, kurumsal ikinci el operasyonları ile Carbook “Onaylanmış İkinci el Araçlar” markasını oluşturdu. Daha sonra görevine “Filo Satış” ile devam ederek süreç iyileştirmelerinde bulundu. Bu görevi sırasında farklı iş ortakları ile pazar payının arttırılmasına katkı sağladı. Çalışma hayatına çeşitli markaların ikinci el operasyonlarını yürütülmesi, yönetilmesi ve denetimi ile serbest olarak devam etmektedir.

Kazandığı deneyimlerini çalıştığı firmalarda düzenlenen eğitim ve seminer faaliyetleri ile bayi satış personeline aktarmıştır.

 

Coşkun Burçin Tomurcuk

coskun-tomurcuk1

1973 Gölcük doğumlu Coşkun Tomurcuk, Kocaeli Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Lojistik Uzmanı ve Yöneticisi, Toplam Kalite Yöneticisi, Yalın Yönetim Lideri, Eğitmen ve Mentor olarak 22 yıllık deneyime sahiptir.

İş hayatıma lojistik uzmanı olarak otomotiv sektöründe başlayan Tomurcuk, Lojistik ana faaliyet konularına ek olarak toplam kalite yönetimi ve yalın yönetim konularında uzmanlaşarak çalışmalarıma devam etti.

2001 yılında Ulusal Kalite Başarı Ödülü’ne uzanan yolculuk, Toplam Kalite ve Yalın Yönetim stratejilerine yönelik çalışmalarını önceliklendirerek sürdürülebilir kalite yönetimi ve sürekli iyileştirme ile halen eğitmen olarak yoluna devam etmektedir.

Kurumsal ve bireysel olarak gerçekleştirdiği eğitimlere ek olarak, Kocaeli Üniversitesi ve Çanakkale 18 Mart Üniversiteleri’nde organize edilen çalıştaylarda eğitmen ve danışman olarak görev almaktadır.

Ayrıca, sürekli iyileştirme için, kurumsal ve bireysel özgüven konusunda yeni bir eğitim programı üzerinde çalışmalarıma devam etmektedir.

Hasan Karakaya

hasan-karakaya1

1955 İstanbul doğumlu Hasan Karakaya Ankara Devlet Mühendislik Akademisi Kimya Mühendisliği Fakültesinden 1980 yılında mezun oldu.

Bir kozmetik ve Kimya firmasında 3 yıl çalıştıktan sonra 1985 yılında Marshall Boya Firmasında Otomobil boyaları pazarlama teknik departmanında 2 yıl çalıştı. 1987 yılında Marshall Boya ile Alman Herbert – Standox işbirliğiyle İstanbul-Topkapı’da Türkiye’de ilk defa açılan Otomobil Boyaları Eğitim Merkezi’nde Eğitim Şefi olarak göreve atandı. Almanya Standox Eğitim Merkezi oto boya teknolojilerini Türkiye pazarına uyarlayıp boya teknisyenlerine, otomobil servis yöneticilerine teorik ve pratik eğitimler vererek Standox oto boyaları markasının Türkiye’de yayılmasını ve doğru teknikte kullanılmasın sağladı. Eğitim hizmetlerinde 2014 yılı sonuna kadar 25.000 kadar personele bu eğitimler sertifikalı olarak verildi.

İç eğitimlerin yanı sıra otomobil marka servislerinde yeni teknoloji su bazlı boya bilgileri işbaşı eğitimleriyle tüm Türkiye’de verildi. 2007 yılında, bilgi ve deneyimlerini «Otomobil Boyama Sistemleri» adlı kitabı, Meslek Liselerinin Boya bölümlerinde ve Kocaeli Boyacılık Yüksek Okulu’nda ders kitabı olarak okutulmaktadır.

1998 yılında globalde Amerika Dupont firmasına geçtikten sonra markalı servislerde Teknik Kalite Denetimi, Servis Verimliliği ve Karlılığı çalışmalarını yaparak katkı sağladı, 2014 yılı sonunda bu firmadan emekli oldu.

Halen Serbest Danışman ve Boya Eğitmeni olarak çalışmakta, Bağımsız olarak Boya Atölyeleri denetimleri yapmakta ve MYK’dan alınan onay doğrultusunda Otomobil Boya Teknisyenlerine Mesleki Yeterlilik sınavları gerçekleştirmektedir.

Rıdvan Demirkıran

ridav-demirkiran1

1970 Düzce doğumlu Rıdvan Demirkıran, 1992 yılında Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Otomotiv Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

1995 yılında Adapazarı Fatih Endüstri Meslek Lisesinde öğretmenliğe başladıktan sonra. 1996 yılında İstanbul/ Şişli Endüstri Meslek Lisesine tayin oldu. 2001 yılında Şişli E.M.Lisesi şasi atölyesi şefi ve 2002 yılında motor atölyesi şefi olarak görev yaptı. 2005 yılında Volkswagen Laboratuvarını açılışında görev aldı. 2005-2011 yıllarında Şişli EML’nde Volkswagen laboratuvarı şefliği görevini yaptı. Ayıca 2002-2007 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Otomotiv Bölümünde öğretim üyesi olarak görev aldı. Halen Düzce MEM’de görevine devam etmektedir. VW laboratuvar şefliği görevi sırasında Doğuş Otomotiv – VW’nin düzenlediği tüm eğitimlere katılarak güncel teknolojiyi takip etmiş, Nasıf Kirez ile hazırladığı «temel Motorlu Araçlar Teknolojisi» kitabı uzun yıllar bir çok okulda kullanılmıştır.

Görev yaptığı süre boyunca ayrıca özel ve kamu sektörlerinde çeşitli kuruluşlara eğitim hizmeti verdi ve vermektedir. 2005 ila 2009 yıllarında TüvTürk Bölge Müdürleri, İstasyon Amirleri ve yardımcılarına teknik eğitimler vermiştir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kademe çalışanlarına Teknik Eğitimler vermiştir. İşkur ile yapılan ortak projelerde eğitimler vermiştir. Bunun yanında Kartal belediyesi çalışanlarına iletişim-takım çalışması gibi konularda eğitimler vermiştir. İşkur ile yapılan ortak projelerde eğitimler vermiştir. Halen Homer zincir servisleri teknisyenlerine , Altaş teknik personel ve şoförlerine, VW, Audi, Seat, Skoda bayi çalışanlarına teknik eğitimler vermektedir.

Şişli EML’ndeki görevi sırasında 2010 yılında MEB liseler arası proje yarışmasında ekibi180 proje arasında 4. olmuştur. Uluslar arası beceri yarışması «Euroskills» yarışmasına öğrencilerini hazırlayarak katılmış ve ekibi Türkiye birincisi olarak Portekiz’de ülkemizi temsil etmiştir. Ayrıca Avrupa’da 8 ülkenin ortaklaşa düzenlediği «Junior Praktika» yarışmalarına ekipleriyle katılmış ve 2011 yılında ev sahipliğini Şişli EML’nin yaptığı organizasyonda Organizasyon sorumlusu olarak görev almıştır.

Ercan Doğan

ercan-dogan1

1971 Mazgirt doğumlu Ercan Doğan, 1995 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Otomotiv Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

1995 yılında Osmaniye Endüstri Meslek Liseinde görev yapmıştır. Daha sonra 2003 İstanbul/ Şişli Endüstri Meslek Lisesine tayin oldu. Şişli E.M.Lisesi’nde 2005 yılından itibaren VW Laboratuvarı öğretmeni olarak 2014 yılına kadar görev yaptı. Ayıca 2002-2007 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Otomotiv Bölümünde öğretim üyesi olarak görev aldı. Halen 2014 yılından Kartal Mesleki Eğitim Merkezi’nde görevine devam etmektedir. VW laboratuvarı öğretmenliği sırasında Doğuş Otomotiv – VW’nin düzenlediği tüm eğitimlere katılarak güncel teknolojiyi takip etmiştir.

Görev yaptığı süre boyunca ayrıca özel ve kamu sektörlerinde çeşitli kuruluşlara eğitim hizmeti verdi ve vermektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kademe çalışanlarına Teknik Eğitimler vermiştir. İşkur ile yapılan ortak projelerde eğitimler vermiştir. Halen Homer zincir servisleri teknisyenlerine , Altaş teknik personel ve şoförlerine, VW bayi çalışanlarına teknik eğitimler vermektedir. Mesleki Yeterlilik kapsamında otomotiv ile ilgili dört branşta sınavlar hazırlamış ve Türkak ile MYK denetiminden başarı ile geçen bu dallarda sınav sorumlusu olarak Toyota fabrikasında, yetkili servislerde bir çok sınav yapmıştır ve yapmaktadır. Ayrıca işletmelere Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşler alanlarında sınav ve eğitimler gerçekleştirmektedir.

Şişli EML’ndeki görevi sırasında 2010 yılında MEB liseler arası proje yarışmasında ekibi 180 proje arasında 4. olmuştur. Uluslar arası beceri yarışması «Euroskills» yarışmasına öğrencilerini hazırlayarak katılmış ve ekibi Türkiye birincisi olarak Portekiz’de ülkemizi temsil etmiştir. Ayrıca Avrupa’da 8 ülkenin ortaklaşa düzenlediği «Junior Praktika» yarışmalarına ekipleriyle katılmış ve 2011 yılında ev sahipliğini Şişli EML’nin yaptığı organizasyonda Organizasyon sorumlusu olarak görev almıştır.

Nasıf Kirez

nasif-kirez11976 Malkara doğumlu Nasıf Kirez, 2000 yılında Sakarya Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Otomotiv Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

2000 yılında İstanbul/ Şişli Endüstri Meslek Lisesinde öğretmenlik görevine başladı.

2005 yılında Volkswagen Laboratuvarının açılışında görev aldı. 2005-2014 yıllarında Şişli EML’nde Volkswagen laboratuvarında görev yaptı. Ayıca 2009-2010 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Otomotiv Bölümünde öğretim üyesi olarak görev aldı. Halen Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Atölye Şefi olarak görevine devam etmektedir.

VW laboratuvarındaki görevi sırasında Doğuş Otomotiv – VW’nin düzenlediği tüm eğitimlere katılarak güncel teknolojiyi takip etmiş, hazırladığı «Temel Motorlu Araç Teknolojisi» kitabı uzun yıllar bir çok okulda kullanılmıştır.

Görev yaptığı süre boyunca ayrıca özel ve kamu sektörlerinde çeşitli kuruluşlara eğitim hizmeti verdi ve vermektedir.

Halen Homer zincir servisleri teknisyenlerine , Altaş teknik personel ve şoförlerine teknik eğitimler vermektedir.

Yadigar Doğanay

yadigar-doganay1

1962 Zile doğumlu Yadigar Doğanay, 1984 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Otomotiv Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

1955 yılında öğretmenliğe başladıktan sonra çeşitli okullarda görev yapmıştır. Daha sonra İstanbul/ Şişli Endüstri Meslek Lisesine tayin oldu. Şişli E.M.Lisesinde atölyesi şefi olarak görev yaptı. Toyota Türkiye tarafından İstihdamı Yönlendirme projesi kapsamında 1994 yılında açılan yılında Toyota Laboratuvarında görev aldı ve yöneticiliğini yaptı. Bir dönem Şişli EML Müdür yardımcılığı görevinde bulundu. Ayıca 2002-2007 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Otomotiv Bölümünde öğretim üyesi olarak görev aldı. Halen İstanbul Atalar EML’nde Motorlu Araçlar Teknolojisi Alan Şefi olarak görevine devam etmektedir. Toyota laboratuvar şefliği görevi sırasında Toyotasa’nın düzenlediği tüm eğitimlere katılarak güncel teknolojiyi takip etmiştir.

Görev yaptığı süre boyunca ayrıca özel ve kamu sektörlerinde çeşitli kuruluşlara eğitim hizmeti verdi ve vermektedir. 2005 ila 2009 yıllarında TüvTürk Bölge Müdürleri, İstasyon Amirleri ve yardımcılarına teknik eğitimler vermiştir. İşkur ile yapılan ortak projelerde eğitimler vermiştir. Halen Homer zincir servisleri teknisyenlerine teknik eğitimler vermektedir.

Meslek hayatı boyunca bir çok başarılara imza atan Yadigar Doğanay, teşekkür ve takdir belgeleri almı, proje yarışmalarında öğrencileri dereceler elde etmiş ve okula yaptığı katkılardan dolayı ödüllendirilmiştir.